Ekonomi Haberleri

Şafak Elektrik, Sicame İle Anlaşmaya Vardı

Uzun bir süredir piyasada olan ve sahip olduğu tecrübe ile müşterilerine en iyi hizmeti götürmeyi amaçlayan Şafak Elektrik, Fransa’nın en zengin şirketlerinden bir tanesi olan Sicame Group ile anlaşmaya vardı. Bu piyasada sürekli olarak adından söz ettirmeyi başaran şirket elde ettiği bu başarı ile kendi sektöründe de tüm gözleri üzerine çekmeyi başardı. Elde edilen başarı oldukça büyük ve aynı zamanda da gurur verici. Tamamı ile yerli sermaye ile yurt dışında Türkiye’nin sektöründe fazlası ile gurur duyulan önemli firmalar arasında yer almayı başardı. Yurt dışında pek çok markanın fazlası ile yakından takip ettiği Şafak Elektrik, Fransa’nın önemli şirketlerinden olan Sicame Group ile anlaştı.

Türkiye’de pazar payının % 70’ini bünyesinde barındırmakta olan Şafak Elektrik, Sicame Group çatısı altında uluslararası çapta bir şirket olmayı hedefliyor. Şafak Elektrik’in bu başarılara imza atmasında katkısı fazlası ile büyük olan kişi ise Şirketin Genel Müdürü Osman Fuat Demirtaş, yapılan bu satış işlemi ile beraber Sicame Group ülke müdürü görevini aldı.

Silivri’de 11 bin metrekarelik üretim tesislerinde imza töreni ve tanışma kokteyli gerçekleştiren şirket, yeni ve eski yöneticileri ile birlikte keyifli ve samimi bir ortamda ekiplerin kaynaşması sağlandı.

Silivri’de yapılan tören önemli konuşma yapmış olan Vincent ROY konu ile ilgili olarak; “40 senelik oldukça köklü bir tarihe sahip olan, kendi alanında lider, markayı ve bu büyük aileyi bize korumamız için emanet ettikleri için Ekrem KOCA ve Tuba KOCA DEMİRTAŞ’a da sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bizler Sicame Group olarak global çapta 3500 kişilik oldukça büyük bir aileyiz. Şafak ailesiyle beraber çok daha büyük bir aile olmayı başardık. Böylece bu sayede Şafak markasını dünya çapında önemli bir marka durumuna dönüştürebilecek bir güce kavuşmuş olduk. Eski ve yeni tüm çalışma arkadaşlarımıza da bu yolda vermiş oldukları emeklerinden teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir