Ekonomi Haberleri

Maruti Suzuki, Perakende Otomobil Finansmanı ve Bayi Kredileri için Federal Bank ile İşbirliği Yapıyor

Hindistan’ın en büyük otomobil üreticisi Maruti Suzuki, bayi kredileri ve perakende otomobil kredisi finansmanı sağlamak için özel borç veren Federal Bank ile ortaklık kurdu. Bireysel kredi finansmanı müşterilerin ihtiyaçlarına göre uyarlanacak ve kişiye özel çözümler sunacaktır.

Bu yılın Ağustos ayının başlarında Federal Bank, Bayi envanter finansmanı için Maruti tarafından onaylanmış bir refakatçi olarak görevlendirilmişti. En son gelişme, ilişkiyi daha da ileriye taşımaktadır.

Maruti, yeni ortaklığın müşterileri için büyük bir yardım olacağından emin. Şirketin İcra Direktörü Shashank Srivastava: “ Federal Bank ile perakende finansman çözümü sağlamak için yaptığımız işbirliğinin müşterilerimize daha fazla fayda sağlayacağından son derece memnunuz ve kendimize güveniyoruz. “ şeklinde açıklamada bulundu.

Bombay Menkul Kıymetler Borsası’na açılan menkul kıymetlerde Maruti Suzuki, yeni ortaklığın şirketin müşterilerine “kapsamlı kredi erişim olanakları” sunmasına izin vereceğini belirtti. Hindistan’daki otomobil sektörü birkaç aydır yavaşlamanın ortasında ve birçok otomobil üreticisi satışları yeterince artırmak için mücadele etti.

Yaşanılan bu gelişmelerin iki şirketin geleceğini ve şu anki durumlarını nasıl etkileyeceği ise merak ediliyor. Piyasanın kendi alanında uzun bir süre daha konuşulacak olan bu gelişmenin etkileri ise finansmanlar tarafından dikkatlice izlenilecek gibi görünüyor. Yaşanılan bu ortaklığını ne gibi sonuçlar doğuracağını da zaman gösterecek. Bu ortaklık her iki tarafın da işine yarayacak gibi görünüyor. Yaşanılan gelişmelerin sonucunu ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir