Ekonomi Haberleri

Koç Grubu Makarna Ve Unlu Gıdadan Çıkıyor

Türkiye’de uzun bir süredir gıda sektöründe hizmet vermekte olan Tat Gıda artık bir takım ürünlerinin üretimini yapmayacak. Bu ürünler arasında ise unlu mamuller ve makarna üretimi yer alıyor. Bilindiği üzere Tat Gıda, Koç Grubu’na bağlı bir şirket olarak karşımıza çıkıyordu. Alınan bu kararın ardından Türkiye’de önemli bir hizmet görevi görmekte olan Rekabet Kurumu’nun da onayı ile birlikte 8 Milyon Türk Lirası karşılığında Durum Gıda’ya devredilmesine karar verildi.

Koç Grubu oldukça önemli olan şirketleri arasında yer almakta olan Tat Gıda ile ilgili olarak önemli açıklamalarda bulunmuş oldu. Yapılan açıklama ise şu şekilde.

Tat Gıda’nın yapmış olduğu bu açıklamada şu cümlelere yer verildi, “Şirketi olarak ciro ve karlılığı içinde yer almakta olan payı yüksek olmayan makarna ve unlu mamüller ile ilgili iş kolunda yer alan bütün üretim ve satış faaliyetleri durdurulacaktır” şeklinde açıklama yapıldı.

Tat Gıda yapmış oldukları uzun süreli plan ve unlu mamulleri ile makarna ürünlerinin ciro içinde yer almakta olan karlılık payı da dikkate alınarak bu ürünlerin satış faaliyetlerini durdurma kararı aldığını açıkladı. Yönetim kurulunun yapmış olduğu uzun toplantılar ve analizlerin sonunda böyle bir karar alınmış oldu. Şirketin İzmir’in Bornova ilçesinde yürürlükte olan iş kolu faaliyetleri olan Pastavilla işletmesindeki işlerin 2 Eylül 2019 tarihinde sonlandırılmasına karar verildi. Bu karar doğrultusunda ise şirketin 84 çalışanın sözleşmesi de sona ermiş olacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir