Ekonomi Haberleri

İş Bankası ve DHgate Protokol İmzaladı

İş Bankası ve DHgate Protokol İmzaladı

İş Bankası ile dünya çapında bilinmiş en kapsamlı e-ticaret platformlarından birisi olan DHgate iş birliği protokolü imzaladı

İş Bankası’ndan oluşturulan bildirime göre, protokol ile KOBİ’ler ticaretlerini dünyanın pek çok ülkesine taşıyabilecek ve dijital fırsatlardan yararlanarak satış yapabilecekler.

Türkiye ofisini 2018 senesi Mart ayında açan DHgate, sahip olunan platformunu Türk şirketlerinin de tüketimine vererek bütün dünyaya dışalım olanağı yaratıyor. Böylece, DHgate portalında ilk defa Çin dışındaki bir ülkeden satıcıların yer alması sağlanarak Türkiye ile Çin arasındaki ticari iş birliğinin gelişmesine fırsat yaratılıyor.
İş Bankası da bu uyuşma ile KOBİ’lerin dışalım hacimlerinin artmasına, eriştikleri pazarların adedinin çoğalmasına, şimdilik dışalım yapmayan fakat bu potansiyele sahip firmaların dışalıma başlamasına destek vermiş olacak.

Anlaşma kapsamında İş Bankası müşterilerine, e-ticaret senelik üyelik bedelinde yüzde 15 indirim ve taksit imkanlarının yanı sıra kadın girişimci müşterilere avantajlı üyelik paketleri sunuyor.

30 Haziran tarihine kadar portala üye olan müşterilere ise 3 ay bedava üyelik armağan edilecek.

DHgate CEO’su Diane Wang, İş Bankası Genel Müdür Yardımcıları Yalçın Sezen ve Şahismail Şimşek’in yanı sıra DHgate ve banka yöneticilerinin bir araya geldiği toplantıda değişik iş birliği olanakları da ele alındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir