Ekonomi Haberleri

Eski UEFA Başkanı Platini gözaltına alındı

Eski UEFA Başkanı Michel Platini, ile alakalı yürütülen tahkîkat kapsamında gözaltına alındı.

Adli yetkililerden edinilen bilgiye göre Platini, 2022 FIFA Dünya Kupası’nın Katar’a verilmesi sürecinde oluşturulan yolsuzluklarla alakalı yürütülen tahkîkat kapsamında Fransa’nın başkenti Paris’in yakınlarında gözaltına alındı.

Michel Platini, 2022 Dünya Kupası’nın Katar’a verildiği oylamalarla alakalı, ile alakalı İngiliz basınında çıkan yolsuzluk iddialarını 2014’te reddetmişti. Platini, Fransız Le Monde gazetesine yaptığı açıklamada, söz hususu iddiaları, “Mesnedi olmayan ve toplumdaki imajı sarsmaya yönelik söylentiler gerçeği yansıtmamaktadır.” ifadeleriyle yalanlamıştı.

Adının yolsuzluk savına karıştırılmış olmasına şaşırmadığını bildiren Platini, dünya futbolunun geleceği amacıyla mühim bir vakit diliminde olduklarını ve bundan sonra çıkacak hiçbir şeyin kendisi amacıyla sürpriz olmayacağını vurgulamıştı.

Oylamalar esnasında 2022 Katar Dünya Kupası Komitesi’nden Muhammed Bin Hammam ile görüşmesini doğrulayan Platini, daha evvelce FIFA İcra Kurulu’nda vazife almış bir yetkiliyle görüşmesinin devlet sorunu durumuna getirilmesine şaşırdığını ifade etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir