Ekonomi Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Seçimden sonra hesabını verecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının satır başları şöyle…

Bakanlarımız doğrulusunda oluşturulan gençlik merkezi, gençlik ve sanat merkezi ile 9 ayrı merkezi adeta bugün açıyoruz. Bu katılım bir şeyi gösteriyor; biz aşk ile yürüyen yorulmaz dedik, yorulmadık. İlçemizde çok daha büyük hizmetlere yatırımlara hep beraber imza atacağız.

Bugün bir konuyu daha sizinle paylaşacağım. Esaretten şehadete yürüyen Mısır halkının seçilmiş ilk cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye Allah’tan rAhmet diyorum. 6 sene sonra mahkemede şehadete yürüdü. Mısır halkına başsağlığı diliyorum. Batı dünyasını esefle kınıyorum. Bize Mursi’yi hatırlatanlarla biz şu anda yarışıyoruz. Piyasa günü yapılacak seçimde bir doğrultuda bizi Mursi’yi hatırlatanlar var başka doğrultuda adalete yürüyenler var. Bunun amacıyla bu 5 gün çok önemli. Piyasa akşamı inşallah zaferle müşerref olacağız. Ve ben şunu diyorum zalimler amacıyla yaşasın cehennem. Türkiyeyi ve Türk milletini, 15 Temmuza ve bunca senedir hayat sürdüğümüz hadiselere karşın hala tanıyamamış olanlara, demokrasinin, milli iradenin, sandığın gücünü bir kez daha göstereceğimize inanıyorum.

“DÜRÜST OL, SİYASETE DÜRÜSTLÜK YAKIŞIR”

Ordu valimize ‘İt’ diyor, ‘İt’ demedim diyor, basitleşme dedim diyor. Dürüst ol, dürüst. Siyasete dürüstlük yakışır. Biz İstanbul’umuzu bu yalancılara teslim edemeyiz. Kapı kapı dolaşacağız. Telefonlarımız susmayacak. 31 Mart seçimlerinin İstanbul’daki galibi hiç kuşkunuz olmasın Cumhur İttifakı’dır, AK Parti’dir.

Beyefendi alınmış. Binali Yıldırım kardeşimin rakibine söylüyorum: ‘Çaldılar’ ifadesi hukuki değildir ama siyasidir. Biz siyasiler birileri bir şeyi çaldıysa çaldı deriz. Hukuk ifadesi usulsüzlüktür. Burada hem usulsüzlük var hem yolsuzluk var. Müsaade edin de bunu söyleyelim. Seçimlerin yenilenmesi kararı hukuki bir sürecin ürünüdür. Biz bağırıp çağırmadık, YSK’ya çete demedik. Bizim edebimizde bu tür bir şey yok.

“SEÇİMDEN SONRA BUNUN HESABINI VERECEK”

Valimize ‘it’ dedi, seçimden sonra bunun hesabını vereceksin. Bunun yanındakiler benim polislerime ‘şerefsiz’ dedi. Biz ne valimize ‘it’ dedirtiriz, ne de polisimize ‘şerefsiz’ dedirtiriz. Utanmıyor musun ya, bunların hesabını soracağız. Herkes konumunu haddini bilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir