Ekonomi Haberleri, Piyasa Analizleri

Bankalardaki Altın Hesapları Devlet Tarafından Garantileniyor mu?

“Bankalardaki altın hesapları devlet tarafından garanti ediliyor mu?” çok karmaşık bir yasal meseleyi okuyorsunuz. Banka bir devlet değildir. Hükümet bankaları yaratmadı ve onlara ayrıcalık tanıyamaz. Altın için bir vergi olan vergi parası karşılığında insanlara altın veremezler. Ayrıca halka altın ödünç veremezler, çünkü bu halka kötü bir kredi vermek gibidir. Bankaları ve bankacılığı düzenleyen katı yasalar vardır ve bankaların ticari kuruluşlar olarak varlığını onaylamazlar.

Bankalardaki Altın Hesapları

Bankalardaki altın hesapları devlet tarafından garanti ediliyor mu? Bankalar sadece borç verenlerdir. Bu, bir bankaya gidebilmeniz ve onlar bir IOU şeklinde bir kredi almanıza izin vereceği anlamına gelir. Sorun, FDIC tarafından sigortalanmayan bir tür hesaba olan yükümlülüğünüzü artırmak istediklerinde ortaya çıkar. FDIC tarafından federal düzeyde sigortalanan her türlü mevduat sigortasızdır. Buna altın dahildir.

Bankalardaki altın hesapları devlet tarafından garanti ediliyor mu? Gerçekte hükümet, sahip olduğunuz altının güvenliğini asla garanti etmez. FDIC, hükümetten ayrı bir kuruluştur ve iflas ederse bir finansal kurumun herhangi bir mevduat sahibine yardım etme yeteneğine sahiptir. Genel anlamda endişelenecek bir şeyiniz yok ve hükümetin sahip olduğunuz mevduatlarla hiçbir ilgisi yok. Hesabınızın hiçbir şekilde sigortalı olduğu konusunda endişelenmemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir