Ekonomi Haberleri

Altın Yükselişe Geçti! 250 Liranın Üzerinde İşlem Görüyor

Güne yükseliş ile başlayan altının gram fiyatı 250 liranın üzerinde işlem görmeye devam ediyor. İşte altın ile ilgili yaşanan tüm gelişmeler..

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının peşinden 251,9 lira seviyesinde dengelendi. Kapalıçarşı’da çeyrek altın 405 lira, cumhuriyet altını bin 659 liradan satılıyor.
Dün altının ons fiyatında yaşanmış olan gerilemeye rağmen dolar kurundaki artış sebebiyle 248-251 lira bandında dalgalanan altının gramı, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,7 yükselişle 249,6 liradan tamamladı. Altının gram fiyatı, bugüne de artışla başlamasının ardından saat 10.00 itibarıyla önceki kapanışa nazaran yüzde 0,9 kıymet kazancıyla 251,9 lira seviyesinde dengelendi.
Kapalıçarşı’da çeyrek altın 405 lira, cumhuriyet altını bin 659 liradan satılıyor. Asya piyasalarında yatay bir seyir izleyen altının ons fiyatı ise şu dakikalarda dünkü kapanışın hemen üzerinde bin 274 dolar seviyesinden işlem görüyor.
Analistler, altının ons fiyatının düşüş eğiliminin sürdüğünü belirterek, jeopolitik riskler ve Avrupa’da yaşanan siyasi belirsizliklerin altın fiyatlarının yönü üzerinde belirleyici bulunduğunu kaydetti.
Bugün yurt içinde gerçek kesim itimat endeksi ve imalat sanayi kapasite kullanım oranı, yurt haricinde ise Satınalma Yöneticileri Endeksi başta olmak üzere yoğun veri akışı ile Avrupa Merkez Bankasının toplantı tutanaklarının takip edileceğini ifade eden analistler, altının ons fiyatında bin 269 doların destek konumunda olduğunu, altının gram fiyatında ise 255 liranın direnç olarak öne çıktığını söylemiş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir